Strona głównaTechnologiaJak skutecznie pozbyć się nadmiaru wilgoci?

Jak skutecznie pozbyć się nadmiaru wilgoci?

W zamkniętych kontenerach czy w pudłach i boksach wytwarza się często nadmiar wilgoci, choć ta zależna jest od przewożonych w takich opakowaniach towarów. Jeśli poziom wilgoci będzie bardzo wysoki, zacznie się skraplać na ściankach. Stąd już niedaleka droga do pojawienia się wykwitów pleśni. Należy temu przeciwdziałać i pozbywać się na bieżąco nadmiaru wilgoci. Jak to zrobić?

Pochłaniacze wilgoci Dewpack

Prostym sposobem na zredukowanie poziomu wilgoci w kontenerach i innych pojemnikach jest wykorzystanie pochłaniaczy wilgoci. Pochłaniacze takie jak Dewpack, oferowane przez firmę pro-trans.pl, zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby morskiego transportu kontenerowego. Ich zadaniem jest pochłanianie wilgoci atmosferycznej wewnątrz kontenera. Obniżają tzw. punkt rosy, dzięki czemu automatycznie nie dopuszczają do powstania zjawiska skraplania się pary wodnej na ściankach kontenera.

Takie pochłaniacze wilgoci mogą być z powodzeniem używane podczas transportu różnych produktów. Znajdują zastosowanie w transportach produktów dla przemysłu motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, chemicznego, stalowego czy elektronicznego. Wszędzie tam, gdzie nadmiar wilgoci mógłby uszkodzić przewożone produkty.

Pochłaniacze typu Stay – dri

Innym sposobem na pozbycie się nadmiaru wilgoci przy przewożeniu różnych towarów w szczelnie zamkniętych opakowaniach, jest wykorzystanie pochłaniaczy typu stay-dri. Dostępne są one w postaci żelu krzemionkowego. Często można spotkać niewielkie woreczki papierowe z napisem „silica gel”. To właśnie pochłaniacz wilgoci znajdującej się wewnątrz opakowań. Dzięki wykorzystaniu takich pochłaniaczy można mieć pewność, że produkt wewnątrz opakowania pozostanie suchy. Nie ulegnie korozji, czy zapleśnieniu i uszkodzeniu w wyniku oddziaływania wilgoci.

Ta powstaje w opakowaniach, ponieważ wilgoć występuje w powietrzu i może zostać zamknięta w pudełku czy w boksie. Każdy produkt posiada też właściwy dla siebie procent wilgoci. Przez cały okres transportu i składowania wilgoć wnika z zewnątrz poprzez strukturę pudełka. Należy w porę przeciwdziałać szkodliwemu jej wpływowi na przewożone towary.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read