Strona głównaTechnologiaOprogramowanie LaserTech

Oprogramowanie LaserTech

Szukasz niezawodnego rozwiązania, które zapewni Ci kompleksowe wsparcie programowe procesów cięcia i spawania laserowego? Poznaj oprogramowanie LaserTech! Oszczędność czasu, łatwość obsługi i modułowa budowa – to główne zalety, które oferuje dostępne w portfolio KUKA oprogramowanie LaserTech. Poza wsparciem programowym procesów, KUKA.LaserTech umożliwia włączenie w układ sterowania robota systemów spawania oraz cięcia laserowego.

Oprogramowanie LaserTech

KUKA.LaserTech to wszechstronne oprogramowanie (kuka.com) przeznaczone do różnych aplikacji laserowych – między innymi spawania, lutowania i cięcia laserowego. Rozwiązanie pozwala na osiągnięcie najwyższej elastyczności dzięki modułowej budowie, a szybka i łatwa integracja oraz programowanie aplikacji laserowych możliwe są za pomocą intuicyjnych formularzy.

Technologia laserowa oferuje szereg korzyści, takich jak maksymalna precyzja, wysoka jakość obrabianych materiałów i minimalizacja odpadów. Dzięki temu aplikacje laserowe znajdują zastosowanie w niemal wszystkich dziedzinach ludzkiej działalności – sprawdzają się doskonale między innymi w budownictwie, przemyśle samochodowym, lotniczym i kosmicznym.

Zalety LaserTech

Wysoka elastyczność, wygodna obsługa, bezkompromisowa jakość i produktywność – to główne zalety oprogramowania KUKA.LaserTech.

Elastyczność oprogramowania zapewniona jest między innymi dzięki możliwość podłączenia wyposażenia lasera za pośrednictwem różnych magistral polowych. Ponadto oprogramowanie można skonfigurować z innymi pakietami oprogramowania z portfolio KUKA, które ułatwiają integrowanie czujników, kontrolowanie spoin oraz wyszukiwanie podzespołów. KUKA.LaserTech można połączyć na przykład z KUKA.SeamTech Tracking lub Finding – dwoma wersjami oprogramowania przeznaczonego do obsługi inteligentnych czujników lasera triangulacyjnego robota. Rozwiązania służą do wyszukiwania i kontroli spoin w przypadku aplikacji laserowych oraz spawania w osłonie gazów ochronnych.

Wygodna obsługa KUKA.LaserTech objawia się między innymi w możliwości szybkiego i łatwego programowania komend procesowych z wykorzystaniem standardowych formularzy KUKA. Z pomocą robota możesz sterować najistotniejszymi parametrami procesowymi!

Oprogramowanie LaserTech umożliwia również regulowanie mocy lasera proporcjonalnie do prędkości procesu oraz wspieranie niezwykle precyzyjnych przebiegów ruchu. Ponadto możliwa jest bardzo szybka zmiana dostępu do lasera między poszczególnymi robotami przemysłowymi w celu optymalnego obciążenia źródła promieniowania laserowego. Programowanie za pomocą KUKA.LaserTech ułatwiają liczne funkcje, jak między innymi: funkcja spoiny punktowej, wstępnie zaprogramowane geometrie czy funkcja przycinania drutu na długość.

Oprogramowanie KUKA

Niezależnie od tego, czy planujesz stworzyć nową instalację, czy chcesz zoptymalizować obecne systemy – w KUKA znajdziesz odpowiednie oprogramowanie! Oferujemy między innymi oprogramowanie systemowe z możliwością rozszerzania, wstępnie skonfigurowane aplikacje robotów oraz systemy sterowania oparte na oprogramowaniu oraz wizualizacje i symulacje 3D. Nasze rozwiązania wspierają inteligentne połączenie robotów w sieć i bezpieczną interakcję człowieka z maszyną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read