Znaki BHP

Znaki bhp są niezbędne w każdym zakładzie pracy oraz budynku użyteczności publicznej. Są one wymagane przepisami prawa. Można spotkać się z ich wieloma wersjami. Jakie są najlepsze? Jakie znaki to dobry zakup?

Trwałe
Znaki bhp koniecznie powinny być zabezpieczone przed działaniem promieniowania słonecznego. Ich mocne napigmentowanie sprawia, że są one dobrze widoczne, nawet w warunkach kiepskiego oświetlenia. Takie znaki muszą rzucać się w oczy i wyraźnie odcinać od tła. Ich odczytanie powinno zawsze być bardzo szybkie, niemalże odruchowe. Takie znaki muszą też być odporne na działanie wilgoci i opadów atmosferycznych. Nie mogą też niszczyć się od wysokich i niskich temperatur.

Czytelne
Znaki bhp to nic innego niż piktogramy. Żeby mogły spełniać swoje podstawowe funkcje, czyli informować, nakazywać lub zakazywać – muszą być czytelne. W innym wypadku, ich montaż mija się z cele. Takie znaki muszą mieć, więc wielkość zgodną z przyjętymi normami prawnymi. Tylko wtedy, obrazki na nich są dobrze widoczne.

Zgodne z aktualnymi normami
Znaki bhp muszą być zgodne z Polskimi Normami, które zostały oparte o normy ISO. Powstały w latach ’90 i obowiązują nadal. Normy te, gwarantują, że każdy – nawet obcokrajowiec – bez trudu zrozumie znaczenie piktogramów. Od tego zależy bezpieczeństwo i życie ludzi przebywających w budynku. Ważne jest, by o tym pamiętać.

Łatwe do zamocowania
Każdy znak trzeba też zamontować. Dobrze, jeśli w jego zestawie jest dobrej jakości taśma dwustronna. Dzięki temu, montaż jest wyjątkowo prosty. Wystarczy znak umieścić w widocznym miejscu i go przykleić. Nie ma nic prostszego niż to. Oczywiście, taśma ta – tak samo jak znak – musi być wyjątkowo trwała, tj. być odporna na działanie wysokich i niskich temperatur oraz na działanie wody. Raz przymocowany znak powinien być bardzo trudny do odklejenia.

Od sprawdzonego sprzedawcy
Znaki bhp najlepiej kupować ze sprawdzonych i profesjonalnych źródeł. Polecamy szczególnie ofertę firmy Top Design Chwaszczyno https://www.znaki-tdc.com/. W ich sklepie firmowym można zamówić szeroką gamę znaków, które spełniają wszystkie te kryteria. Zamówienia wykonuje się wyjątkowo szybko i wygodnie, a jakość produktów jest niesamowicie wysoka. Wszystkie znaki cechuje zgodność z normami, trwałość i właściwa czytelność. Znaki zamówione w TDC to gwarancja wieloletniej jakości i doskonałej funkcjonalności!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read