Strona głównaBiznesCzym charakteryzują się sprężarki śrubowe i jak je kupować?

Czym charakteryzują się sprężarki śrubowe i jak je kupować?

Uniwersalne i wszechstronne w użyciu, takie są sprężarki śrubowe, które znajdują zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach przemysłowych, działających w różnych branżach. Jakie prace można wykonywać z zastosowaniem sprężarek śrubowych i co je odróżnia od innych tego rodzaju urządzeń?

Czym są sprężarki śrubowe?

Pod pojęciem sprężarek śrubowych należy rozumieć wyposażone w dwa wały maszyny rotacyjne. Pracują one na bazie zasady przepływu wyporowego ze sprężaniem wewnątrz, z wymuszonym tłoczeniem. Taki tryb pracy dotyczy właściwie wszystkich sprężarek śrubowych, jakie obecnie są sprzedawane czy stosowane w przedsiębiorstwach.

Pierwotne zastosowanie sprężarek śrubowych

Kiedy wynaleziono sprężarki śrubowe, miały one służyć do sprężania powietrza, azotu i neutralnych gazów. Jednak obecnie ich zastosowanie jest znacznie szersze, a dzięki temu ułatwiają pracę w wielu przedsiębiorstwach. Są w stanie rozwijać maksymalne osiągi przy pracy z gazami specjalnymi. Mogą pracować w próżni lub z ciśnieniem wstępnym.

Jak wybrać najlepsze sprężarki śrubowe?

Przy zakupie sprężarki śrubowej powinniśmy zwrócić uwagę na jej indywidualną charakterystykę. Jak radzą eksperci, dobre urządzenie powinno mieć wszechstronne zastosowanie, ale i też musi działać niezawodnie. Dobrze by było, aby operator sprężarki śrubowej nie miał problemu z jej konserwacją i obsługą, a przy tym urządzenie powinno odznaczać się elastycznością i efektywnością energetyczną.

Na uwagę przy zakupie sprężarki śrubowej zasługuje współczynnik wydajności. Na przykład sprężarki AERZEN, w porównaniu z tradycyjnymi kompresorami, są w stanie zagwarantować użytkownikom oszczędności energii i mają wysoki współczynnik wydajności. Szacuje się, że oferują one nawet 6-procentowy wzrost efektywności, przez co dają szansę na uwolnienie ich dodatkowego potencjału, jaki w nich tkwi.

Do wyboru przy zakupie sprężarek śrubowych mamy urządzenia z napędem bezpośrednim lub pasowym. Mogą one pracować na sucho i bezolejowo według klasy 0, ale są dostępne i takie sprężarki śrubowe, które wyposażono we wtrysk oleju. Inna klasyfikacja sprężarek tego rodzaju wyróżnia sprężarki śrubowe z wlotem wstępnym lub bez. Bardzo ważne jest dopasowanie takiej maszyny do właściwego zastosowania, jakie jest nam potrzebne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read