Komu powierzyć badania nieniszczące i na co można liczyć?

Badania nieniszczące sprawdzają stan materiału, jego wytrzymałość, ciągłość. Mówiąc o materiale mamy na myśli różnego rodzaju elementy metalowe i nie tylko, które są składowymi maszyn czy konstrukcji. Badania mają zapewnić ciągłość działania badanych obiektów czy maszyn. Komu powierzyć tak ważne zadanie?

Badania nieniszczące to nie tylko efektywna metoda, ale również profesjonalne usługi. Korzystając z usług uznanej firmy, można liczyć przede wszystkim na fachową obsługę od pierwszego kontaktu do finalizacji badań. Fachowcy przyjmują najpierw pytania ofertowe i udzielają rzetelnych odpowiedzi. Następnie zostaje wybrana najlepsza metoda względem oczekiwań i potrzeb klienta. Kolejno następuje przestawienie najlepszej oferty klientowi, zgodnie z zaleceniami i możliwościami. Usługa dotyczy tez wyboru odpowiedniego urządzenia badawczego. Realizowane jest potem postawienie systemu i kalibracja urządzeń. Klienci po montażu systemów i urządzeń otrzymują wsparcie techniczne, szkolenia, kursy, a nawet nadzór. Na końcu firma montująca systemy oferuje również pełny serwis, naprawę urządzeń NDT.

Komu warto zaufać?

Casp System jest lider automatyzacji w badaniach nieniszczących. Od kilkunastu lat dostarcza urządzenia i systemy do badań nieniszczących klientom z wielu branż, a w tym lotniczej, hutniczej, odlewniczej, motoryzacyjnej, energetycznej, petrochemicznej i kolejnictwa. Oferowany sprzęt do badań nieniszczących NDT ze względu na współpracę z czołowymi na świecie producentami oferuje najwyższą jakoś

usług. Do producentów zaliczamy.: Rohmann, Eddyfi, Silverwing, YXLON, Novo DR, Volume Graphics i EFER, spełnia najwyższe standardy i wymagania w badaniach ET- wirowo-prądowych, RT- radiograficznych, UT- ultradźwiękowych, MFL- wypływu strumienia magnetycznego, MT- magnetyczno-proszkowych, PT- penetracyjnych i VT- wizualnych.

Metody

Badania nieniszczące na wiele rodzajów, dotyczą sposobu ich wykonania i zakresu. Jednym z podstawowych badań jest metoda wizualna (VT). Jest to nic innego jak wzrokowa ocena badanego obiektu w celu wykrycia niedociągnięć czy pęknięć. Innym rodzajem badań nieniszczących jest badanie powierzchniowe – penetracyjna (PT), prądów wirowych (ET) czy magnetyczno-proszkowa (MT). Do bardziej zaawansowanych metod, nazywanych inaczej objętościowymi zaliczamy: metodę radiograficzną (RT) i ultradźwiękową (UT). Metoda radiograficzna wykorzystuje techniki dysponujące narzędziami komputerowymi, oprogramowaniem komputerowym, skanerami czy urządzeniami rejestrującymi przebieg i wyniki badań. Badania nieniszczące wspomniane powyżej wykorzystuje się do oceny konstrukcji czy obiektów metalowych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby były również wykorzystywane do badań innych materiałów. Doskonałym i modelowym przykładem może być przemysł lotniczy, który wykorzystuje szereg materiałów niemetalowych. Badania nieniszczące to narzędzie do monitorowania jakości produkcji oraz stanu konstrukcji w trakcie jej pracy.

Niezastąpiona termowizja

Badania nieniszczące – termowizyjne to nic innego jak uzyskanie obrazu cieplnego po konwertowaniu przez kamerę wykrytego promieniowania podczerwonego. Metoda termowizyjna powala na wykrycie nawet najmniejsze różnic, dzięki oznaczeniu temperatury. Dzięki omawianej metodzie uzyskuje się wręcz niesamowite efekty przez kompletnie bezdotykowe, szybkie i niezawodne narzędzie diagnostyki. Dzięki swojej niezawodności metoda jest jedną z najefektywniejszych z wszystkich dostępnych. Bardzo szeroko stosuję się ją w takich dziedzinach jak budownictwo, energetyka, elektronika, przemysł, a nawet weterynaria. Badania nieniszczące termowizyjne świetnie sprawdzają się podczas kontroli izolacji budynku, stolarki okiennej, stanu instalacji elektrycznej czy lokalizacji wycieku.

Wizualna ocena obiektu – metoda VT

Badania nieniszczące – wizualne to nic innego jak wizualna ocena badanego obiektu, przedmiotu materiału. Jest to metoda, która generuje najniższe koszty oraz jest najprostsza w zastosowaniu. Kontroli podlegają różnego rodzaju materiały, a w tym także złącza spawane. Badana nawierzchnia czy powierzchnia obiektu lub materiału podlega dokładnym oględzinom wzrokowym. Badania VT wykonuje się obowiązkowo dla każdego rodzaju konstrukcji, złączach spawanych, odlewach czy odkuwkach. Dzięki swojej wysokiej skuteczności badania nieniszczące – wizualne zawsze wykonywane są w pierwszej kolejności. Do tego są tanie oraz nie absorbują dużej ilości czasu. Badania VT można wykorzystywać podczas kontroli przygotowania przedmiotu (elementu) podczas procesu produkcyjnego, sprawdzania jakości w trakcie wytwarzania oraz podczas badania gotowych już wyrobów.

Co jest najważniejsze podczas wyboru wykonawcy i sprzętu, gdy niezbędne są badania nieniszczące? Przede wszystkim fachowa, sprawna obsługa, która dotyczy dokładnego wywiadu z klientem. Następnie dobierane są odpowiednie metody badań i sprzęt uznanych marek na całym świecie. Profesjonalna firma nie tylko doradzi metodę i sprzęt, ale również zainstaluje urządzenia i systemy. Zaoferuje również kompletny zakres usług szkoleniowych czy informacyjnych. Na koniec zaproponuje doradztwo serwisowe oraz pełen zakres usług serwisowych i konserwacyjnych zaproponowanych urządzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj