Strona głównaBiznesJak właściwie zamknąć paczkę?

Jak właściwie zamknąć paczkę?

Niestarannie zapakowana przesyłka, użycie kartonów słabej jakości, źle sklejone zamknięcie mogą poskutkować zniszczeniem przesyłki. Nie dotrze więc ona do klienta w takim stanie, w jakim powinna. To natomiast będzie przyczyną reklamacji, negatywnych opinii zwrotów towaru. W dobie rozwijającego się handlu internetowego starannie zapakowany artykuł świadczy o wysokim standardzie obsługi klienta. O czym więc pamiętać podczas pakowania przesyłki? Poniżej garść informacji, zachęcamy do lektury!

Sprzedaż wysyłkowa ‒ o czym pamiętać?

Dla każdego kupującego duże znaczenie ma jakość artykułów, poziom obsługi, jak i czas realizacji zamówienia. Powinniśmy też pamiętać o tym, że przesyłka musi dotrzeć do odbiorcy bez szwanku i dobrze się prezentować. Warto więc zadbać o to, by zamówienie było zapakowane w karton wykonany z porządnej tektury bądź w kopertę bąbelkową. Koniecznie też trzeba sprawdzić, czy opakowanie jest dobrze zamknięte.

W przypadku kartonów fasonowych podczas pakowania nie musimy korzystać z taśmy klejącej. W przypadku kartonów klapowych jest to konieczne ‒ mocna, odporna na uszkodzenia taśma będzie więc niezbędna. Poniżej więcej informacji na temat wspomnianych kartonów.

Kartony fasonowe konstrukcja FEFCO

Kartony fasonowe to idealne rozwiązanie dla firm sprzedających płyty CD i DVD, elektronikę, biżuterię, kosmetyki czy dla sklepów odzieżowych. Tego typu kartony dostępne są w wielu rozmiarach, mają sztywną konstrukcję, są odporne na uszkodzenia i wyglądają estetyczne.

Jak już wspomnieliśmy powyżej, zamknięcie takiego kartonu nie wymaga użycia taśmy klejącej, co znacznie usprawnia proces pakowania. Kartony wyposażone są w specjalnie wycięty, zintegrowany zamek, dzięki któremu w kilku ruchach zamkniemy paczkę. Odbiorca natomiast bez problemów ją otworzy.

Wśród kartonów fasonowych dużą popularnością cieszą się kartony według konstrukcji FEFCO. Bardzo często wybieranym modelem jest FEFCO 426.

FEFCO 426 to karton wykonany z tektury falistej z falą E. Karton ma widoczne zagięcia, dzięki którym złożenie nie sprawia najmniejszych problemów, duża klapka to natomiast gwarancja bezpiecznego zamknięcia kartonu

FEFCO 426 dostępne są w kilku wielkościach, między innymi:

  • 365 mm x 300 mm x 90 mm
  • 350 mmx 250 mm x 50 mm
  • 350 mm x 250 mmx 30 mm (format A4)
  • 240 mm x 160 mm x 45 mm
  • 180 mm x 130 mm x 45 mm ( format A6)
  • 160 mm x 110 mm x 50 mm

Kartony klapowe typu FEFCO

Kartony klapowe doskonale sprawdzają się przy wysyłce sprzętu sportowego, naczyń, artykułów gospodarstwa domowego, rękodzieła i wielu innych przedmiotów. Takie kartony mają sztywną konstrukcję, wyróżniają się trwałością i odpornością na uszkodzenia. Dostępne są w wielu rozmiarach, w zależności od potrzeb zakupić możemy kartony o długości nawet do 600 mm. Ponadto, takie kartony to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, nie ma tańszej alternatywy.
Warto pamiętać, że podczas pakowania artykułów w karton klapowy, konieczne jest użycie taśmy klejącej.

Dużym zainteresowaniem cieszą się kartony klapowe o konstrukcji FEFCO 201. Takie kartony wykonane są z mocnej, trzywarstwowej tektury, mają równe zamknięcie, sprawdzają się przy wysyłce przedmiotów o wadze do 20 kg.

Kartony FEFCO 201 dostępne są w kilku rozmiarach, między innymi:

  • 600 mm x 300 mmx 150 mm
  • 570 mm x 430 mm x 285 mm
  • 200 mm x 150 mmx 90 mm

Zdecydować się także można na kartony FEFCO 201 z regulowaną wysokością. Taka opcja umożliwia jak najlepsze dopasowanie wysokości kartonu do wymiarów danej przesyłki.

Owijki na książki

Doskonałym rozwiązaniem dla księgarni, sprzedawców płyt CD i DVD, gier będą owijki. Owijki dostępne są w wielu rozmiarach, mamy tutaj możliwość elastycznego dopasowania wysokości opakowania do wymiarów danego przedmiotu.

Na owijkach znajduje się specjalny pasek klejący, który w znacznym stopniu ułatwia i usprawnia proces pakowania. Kolejne plusy owijek to łatwe otwieranie, z pewnością zostanie to docenione przez klientów.

Owijka zabezpieczy przesyłany przedmiot, sprawi, że bez szwanku dotrze on do adresata.

Wypełniacze

Podczas pakowania warto też korzystać z wypełniaczy. Zredukują one luzy w kartonie, zapewnią lepszą amortyzację i sprawią, że ryzyko uszkodzenia przesyłki będzie jeszcze mniejsze. Wypełniacze są bardzo lekkie, nie zwiększą więc kosztów wysyłki. Warto też dodać, że wypełniacze, w szczególności te wykonane z papieru, dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych (brąz, czerń, róż), dzięki czemu spełniają także funkcję ozdobną.

Taśmy pakowe

Przy omawianiu tematu pakowania różnego typu artykułów, nie możemy zapomnieć o taśmach. Ważne, aby zakupiona przez nas taśma klejąca była odporna na starzenie, uszkodzenia i działanie promieni słonecznych oraz oczywiście, by miała dobrą przyczepność. Dostępne są taśmy bezbarwne, brązowe, z klejem kauczukowym lub z klejem akrylowym

Pamiętaj o odpowiednim zamknięciu paczki

Nawet jeśli po złożeniu kartonu wysyłkowego, skrzydełka solidnie trzymają się bocznych ścianek, dzięki czemu część górna nie odstaje od reszty opakowania, to i tak warto dodatkowo zabezpieczyć opakowanie. W tym celu dobrze okleić karton taśmą pakową lub strechem.

HeykaPak – wysokiej jakości kartony

Poznaj bogatą ofertę HeykaPak i wybierz produkt, który sprosta Twoim wymaganiom! W ofercie sklepu znajdziesz kartony fasonowe (w tym kartony FEFCO 426), kartony klapowe o długości do 600 mm (w tym również FEFCO 201), a także wypełniacze, taśmy pakowe, koperty bąbelkowe.

HeykaPak zapewnia duży wybór kartonów i innych akcesoriów niezbędnych przy pakowaniu różnego typu artykułów, sprawną realizację zamówień, a w razie potrzeby pomoc przy wyborze optymalnego rozwiązania. Dzięki HeykaPak w jednym miejscu kupisz wszystko, czego potrzebujesz do bezpiecznej wysyłki!

Warto zadbać o to, by każdy wysyłany przez nas artykuł dotarł do odbiorcy w nienaruszonym stanie, a co więcej, by przesyłka wyglądała estetycznie. Wykonane z trójwarstwowej tektury kartony, koperty bąbelkowe czy taśma pakowa będą tutaj niezbędne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read