Strona głównaTechnologiaJak działają krawędziarki?

Jak działają krawędziarki?

Krawędziarki, to nic odmiennego jak prasy krawędziowe. Budowa prasy krawędziowej zwykle skonstruowana jest z ramy w formacie litery C, natomiast jej spodnia belka porusza się w poziomie.

To na niej znajduje się matryca. Listwa wysoka ze znakiem tymczasem znajduje się w pozycji stojącej. Na rynku znajduje się mnóstwo rozmaitych typów pras krawędziowych takich jak: elektryczne, automatyczne, pneumatyczne, hydrauliczne. W większości stosowanych maszyn na rynku, wykorzystuje się prasy sterowane komputerowo – wykrawarki CNC. Przy doborze danych typów maszyn należy wziąć pod uwagę parę podstawowych elementów.

Jak funkcjonuje prasa krawędziowa CNC?
Prasa krawędziowa CNC to innowacyjna aparatura służąca do gięcia krawędziowego blach. Sterowana jest za pomocą laptopa w wersji innowacyjnego regulatora. Jej budowa opiera się na silnym kadłubie w jaki wmontowane są systemy automatyczne, hydrauliczne i elektronika przemysłowa.
Prasa krawędziowa zaopatrzona jest w systemy przekazania napędów jakie określane są osiami. Wszelkie osie prasy krawędziowej są dokładnie połączone z regulatorem, jaki jest odpowiedzialny za ułożenie maszyny do zadanych parametrów gięcia.

Zabezpieczenie używania
W nowocześniejszych maszynach przyłączony jest system zabezpieczenia. Nadajniki oraz radioodbiorniki umieszczane są w taki sposób, żeby kontrolować dolną krawędź stempla. Są różnorodne typy sprawdzania, lecz wszelkie wsparte są o oddziaływanie wizualne. Jednym spośród najciekawszych typów jest obserwowanie zabezpieczenia przy pomocy wiązek laserowy. W wypadku przerwania wiązki maszyna jest awaryjnie zatrzymana. W wypadku starych wariantów dłonie operatora były ochronione za pomocą przycisku zabezpieczenia z jednym bądź większą ilością paneli kontrolnych.

Łatwa eksploatacja narzędzia
Prasa krawędziowa sterowana numerycznie jest stosunkowo łatwa w obsłudze. Niewątpliwie potrzebuje ona głównych umiejętności z obszaru obrabiarek CNC. Osoba mająca ową wiedzę z pewnością zauważy dużą użyteczność krawędziarek. Określenie odpowiednich parametrów obróbki nie jest złożonym założeniem. Do zarządzania pracą prasy krawędziowej stosuje się specjalistyczne oprogramowanie. To właśnie dzięki niemu można ustalić mechanizm obróbki, natomiast chociażby założyć dane ruchy urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read