Strona głównaTechnologiaNa jaki wózek widłowy postawić?

Na jaki wózek widłowy postawić?

Wózki widłowe to świetne maszyny, umożliwiające transport różnego rodzaju materiałów w najcięższych warunkach. Wózki widłowe jako jedyne pojazdy na świecie, gwarantują tak optymalne i komfortowe magazynowanie różnego rodzaju towarów. Czytaj dalej i dowiedz się, jaki wózek widłowy wybrać w swoim przedsiębiorstwie.

Wózki widłowe znajdują centralne miejsce w logistyce magazynowej. I nie ma co się dziwić, ponieważ ich funkcjonalność, staje się niezbędna dla niemal każdego magazynu, fabryki, czy centrum dystrybucyjnego na całym świecie. Jeśli stoisz przed wyborem konkretnego wózka widłowego, zastanów się, czego potrzebujesz. Istnieje wiele rodzajów wózków widłowych i kryteriów ich podziału. Poza tym, istotną kwestią same np. widły do wózka widłowego, które w zależności od modelu pełnią różne funkcje.

Wózki widłowe ze względu na napęd

W przypadku podziału na konkretne modele wózków widłowych, można wyszczególnić co najmniej 3 główne kategorie wózków widłowych, które idealnie sprawdzają się w zależności od pokładanych w nich nadziei i posiadanych możliwości. Jednymi z najczęściej spotykanych obecnie wózków widłowych są wózki widłowe o napędzie elektryczne. Pojazdy zasilane bateriami, to nie tylko efekt patrzenia na ekologię, ale także wiele więcej wymiernych korzyści, których nie zapewniłby żaden inny rodzaj wózków widłowych.

Pierwszą zaletą wózków widłowych jest brak jakiejkolwiek emisji toksycznych substancji do środowiska. Dzięki temu elektryczne wózki widłowe mogą być wykorzystywane przez przedsiębiorstwa, które z różnych względów nie mogą emitować żadnych szkodliwych substancji do atmosfery.

Drugą zaletą jest także niska lub zerowa emisja hałasu. Wózki widłowe wyposażone w elektryczny napęd, gwarantują cichą pracę, co może przydatną funkcją w wielu przedsiębiorstwach. Warto pamiętać, że na rynku pojawia się coraz więcej silnych wózków widłowych zasilanych bateriami, dlatego ciężka praca i magazynowanie wielkogabarytowych pojazdów nie jest zarezerwowane jedynie dla wózków widłowych z silnikami spalinowymi.

W przypadku tego typu wózków widłowych można spotkać dwa typy pojazdów. Pierwszym są wózki widłowe o napędzie spalinowym z silnikiem diesla. Drugim rodzajem są wózki widłowe z klasycznymi silnikami benzynowymi, do których bardzo często stosuje się dodatkową instalację LPG. Trzecią główną kategorią są wózki widłowe o napędzie hybrydowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read