Strona głównaPrzemysłBlachy ze stali nierdzewnej w ofercie Nova-Trading

Blachy ze stali nierdzewnej w ofercie Nova-Trading

Zaletą stali nierdzewnej jest nie tylko bardzo wysoka odporność na korozję, ale też duża wytrzymałość, atrakcyjny wygląd i prosta obróbka. Wyroby ze stali nierdzewnej są przy tym higieniczne, mogą więc mieć kontakt z żywnością i lekami. Nierdzewkę można kupować w różnych formach, a jedną z najpopularniejszych są blachy o rozmaitych grubościach.

Arkusze gorącowalcowalne i zimnowalcowalne

Blachy zimnowalcowalne są cieńsze  od tych walcowanych na gorąco. W ofercie Nova Trading dostępne są arkusze zimnowalcowalne o grubości od 0,4 mm, austenityczne, ferrytyczne oraz typu Duplex. Grubość blach gorącowalcowalnych zaczyna się od 2 mm. Można też zamówić arkusze o dekoracyjnym wykończeniu, na przykład z fakturą typu skóra albo płótno.

Walcowanie na zimno pozwala zmienić właściwości mechaniczne blachy – zwiększa się jej wytrzymałość na rozciąganie i granica plastyczności, dlatego zimnowalcowalne arkusze poleca się wszędzie tam, gdzie wymagany jest solidny, wytrzymały materiał z estetyczną powierzchnią. Blachy gorącowalne znajdują zastosowanie przede wszystkim w przemyśle oraz budownictwie, są także łatwiejsze w obróbce.

Gdzie zamówić blachy nierdzewne?

W Nova Trading blachy ze stali nierdzewnej sprzedawane są w arkuszach o standardowych wymiarach, ale można też zamówić formaty o nietypowej długości i szerokości. Cięcie zwojów blach na podane w zamówieniu arkusze odbywa się na miejscu, a dodatkowo można zlecić jeszcze szlifowanie i szczotkowanie (przygotowanie powierzchni o zadanej gradacji szlifu), cięcie laserowe, gratowanie, gięcie blach, spawanie i foliowanie.

Do czego służą blachy ze stali nierdzewnej?

W odróżnieniu od zwykłej stali, nierdzewka jest bardzo higieniczna, stąd jej powszechne zastosowanie w branży spożywczej, farmakologicznej i medycznej. Ze stali nierdzewnej wytwarza się sztućce, naczynia i pojemniki do przechowywania żywności, instrumenty chirurgiczne, akcesoria medyczne. Wybrane gatunki stali są odporne również na działanie kwasów, co czyni je doskonałym surowcem do produkcji zbiorników i instalacji w przemyśle chemicznym, petrochemicznym, tekstylnym, przetwórstwie, farbiarstwie itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read