Strona głównaTechnologiaDomofon czy wideodomofon – który systemy kontroli dostępu wybrać?

Domofon czy wideodomofon – który systemy kontroli dostępu wybrać?

Poczucie bezpieczeństwo we własnym domu to sprawa, o którą należy zadbać w pierwszej kolejności. Na rynku istnieje szereg różnych systemów kontroli dostępu. To do Ciebie należy wybór. Dziś pod lupę weźmiemy domofony oraz wideodomofony. Każde z tych urządzeń ma swoje zalety i spełni oczekiwania innej grupy ludzi.

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje, które warto wiedzieć o każdym z tych systemów.

Chociaż to dzwonek do drzwi cieszył się przez wiele lat największą popularnością, to jednak dzięki rozwojowi technologii mamy dzisiaj mnóstwo innych rozwiązań, które sprawdzą się znacznie lepiej. Choćby domofony i wideodomofony, umożliwiające usłyszenie lub zobaczenie gościa, zanim jeszcze przekroczy próg naszego domu. Mimo tego, że koszt takiego systemu jest wyższy, zdecydowanie warto pomyśleć o zainwestowaniu w któryś z nich. Dokładne ceny domofonów i wideodomofonów można sprawdzić w sklepie Montrersi.pl pod adresem: https://www.montersi.pl/domofony-i-wideodomofony

Domofon czy wideodomofon – który systemy kontroli dostępu wybrać?

Charakterystyka domofonu

Jak większość z nas wie, dzięki domofonowi osoba, która chce nas odwiedzić, może zadzwonić do bramy naszego ogrodzenia lub drzwi domu, a my możemy ją usłyszeć przez słuchawkę. Na rynku znajdziemy dwa rodzaje systemów, które obsługują taki rodzaj instalacji. Jeden z nich nazywa się simplex i działa tylko w jedną stronę. Oznacza to, że my słyszymy osobę, która do nas dzwoni, ale ona nas nie. Za to w drugim systemie o nazwie duplex, możemy usłyszeć osobę dzwoniącą, a ona będzie w stanie usłyszeć również nas – tak, jak w przypadku telefonu.

Charakterystyka domofonu

Instalacja domofonowa składa się z części instalowanej wewnątrz budynku (unifon), części instalowanej przy bramce lub drzwiach (bramofon), zamka elektromagnetycznego, który pozwala na otwarcie drzwi, a także z zasilacza oraz okablowania (jeśli jest to model przewodowy), dzięki któremu instalacja będzie działała prawidłowo.

Charakterystyka wideodomofonu

Charakterystyka wideodomofonu

Wideodomofon, jak można się domyślić, oprócz funkcji mówienia i słuchania, daje nam również możliwość obserwowania osoby, która chce wejść do naszego domu. W większości systemów sygnał może być przenoszony na dystansie 100 metrów, dlatego najczęściej to rozwiązanie stosuje się w domach jednorodzinnych, ale coraz częściej również w blokach. Na wideodomofon najczęściej decydują się te osoby, które nie widzą wejścia do swojego domu przez okno. Chociaż, jak słusznie może się nam wydawać, wideodomofon jest opcją droższą od domofonu, system ten daje nam zdecydowanie dużo większe poczucie bezpieczeństwa, dlatego bez wahania warto w niego zainwestować.

Montersi

Jeśli dalej zastanawiają się Państwo co wybrać to warto skorzystać z rad specjalistów ze sklepu Montersi.pl, którzy oprócz sprzedaży wysokiej jakości domofonów i wideodomofonów oferują zasilacze PoE – https://www.montersi.pl/zasilacze-poe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read