Strona głównaTechnologiaZastosowanie kurtyn paskowych w magazynach i halach przemysłowych

Zastosowanie kurtyn paskowych w magazynach i halach przemysłowych

Kurtyny paskowe są popularnymi rozwiązaniami, które chętnie stosuje się w przemyśle. Wyróżniają się świetną izolacją akustyczną oraz termiczną. Ponadto, są odporne na działanie wielu czynników, dlatego mają szerokie zastosowanie. Pasy PCV bez wątpienia przydadzą się tam, gdzie przewidywany jest wzmożony ruch mechaniczny. Przyjrzyjmy się temu, dlaczego warto postawić na kurtyny PCV i jak je wykorzystać w magazynach. Jakie właściwości ma kurtyna do chłodni? Dlaczego te produkty są tak cenione na halach przemysłowych?

Kurtyny paskowe – właściwości

Kurtyna paskowa PCV ma szereg ciekawych cech, które wpływają na jej popularność. Faktem jest, że produkt może ograniczyć hałasy i rozprzestrzeniani się pyłów. Kurtyny tego rodzaju są stosowane jako osłona linii produkcyjnych i maszyn. Ograniczają przeciągi i skoki temperatur, związane z zimnym powietrzem dostającym się do wnętrza. Nie zapominajmy o tym, że kurtyny paskowe są tez użytkowane do oddzielania stanowisk roboczych. Niekiedy pełnią funkcję ochronnych ekranów, które zatrzymują opiłki metali. Pozwalają z powodzeniem chronić wzrok i skórę przed szkodliwym działaniem promieni powstającym podczas spawania. Każdy użytkownik doceni fakt, że kurtyna poprawia komfort i wygodę w trakcie pracy. To z kolei przekłada się na jakość i efektywność wykonywanych zadań. 

Zastosowanie kurtyny PCV

Pamiętajmy o tym, że pasy PCV mogą zastąpić automatyczne drzwi w magazynach. Stworzenie drzwi paskowych to świetna opcja dla każdej firmy, która chce postawić na oszczędności i niezawodność. Co ciekawe, drzwi paskowe w wielu miejscach są niezbędnym elementem linii produkcyjnej. Mają za zadanie chronić przed zabrudzeniami i pozwalają dokładnie zamykać otwory. Elastyczne kurtyny PCV montujemy na górnej krawędzi otworu. Podczas wjeżdżania ładunku do magazynu, pasy ulegają ugięciu i łagodnie przesuwają się po towarze. Dzięki temu otwór przez cały czas jest przysłonięty. 

Nie bez znaczenia jest fakt, że kurtyny paskowe do chłodni sprawdzają się w branży spożywczej. Można ją wybrać w takich miejscach, gdzie konieczne jest oddzielenie wyrobów za pomocą kurtyny. Nie ma ryzyka uszkodzenia, a pasy tego typu posiadają higieniczny atest. Są zatem stosowane nawet w bezpośrednim kontakcie z żywnością. 

Zabezpieczenie wyciągów i maszyn w laboratorium

Do czego jeszcze przydają się kurtyny paskowe? Okazuje się, że mogą służyć jako osłona maszyny. Odznaczają się nie tylko praktycznością, lecz także elastycznością. Pasy z tworzywa sztucznego są wyjątkowo odporne na działanie oleju, kwasu i innych substancji. Ograniczają rozprzestrzenianie się hałasu, który generują maszyny w firmach. Warto zauważyć, że kurtyna paskowa PCV jest wykorzystywana na wyciągu w laboratorium. Ma na celu ograniczać rozchodzenie się gazów w danej przestrzeni. 

Do czego jeszcze posłużą nam niezawodne kurtyny paskowe? Bardzo często użytkujemy je do wydzielanie stanowisk roboczych. Pozwalają sprawnie ograniczyć wpływ otoczenia hali produkcyjnej na czynności wykonywane w konkretnym miejscu. Pracownik może się skupić na danym zadaniu, a otoczenie go nie rozprasza. Ogromnym atutem kurtyny paskowej jest zapobieganie przeciągom i utrzymanie stabilnej temperatury. Parawany z pasów PCV często stosujemy na stanowiskach spawalniczych. 

 Jak widać, pasy PCV są na szeroką skalę wykorzystywane w magazynach i halach przemysłowych. To specyficzne rozwiązania cieszy się dużą popularnością w wielu firmach. Przedsiębiorcy doceniają wygodne użytkowanie i solidne wykonanie niezawodnych kurtyn paskowych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read