Strona głównaNieruchomościJakie kolory do sypialni?

Jakie kolory do sypialni?

Rozpoczynając remont mieszkania, musimy podjąć na początku kilka strategicznych decyzji, które pozwolą na sprawną realizację prac, a także osiągnięcie zamierzonego efektu wizualnego. Jednym z ważniejszych elementów prowadzonego remontu jest z pewnością wybór koloru ścian. Dzięki temu możemy dopasować do wnętrza pozostałe wyposażenie, dodatki oraz wszelkie elementy dekoracyjne. Sypialnia jest miejscem, które powinno szczególnie skupić naszą uwagę. Kolory bowiem są tam istotne nie tylko z powodów estetycznych, ale przede wszystkim komfortu snu. Dzięki dobraniu stonowanych, delikatnych barw, nie narażamy się na silne bodźce wzrokowe przed zaśnięciem, które mogą rozpraszać i rozdrażniać.

Miejsce odpoczynku

Zasadą, jaka obowiązuje przy urządzaniu sypialni, jest minimalizm. Powinniśmy trzymać się tego sposobu, aby odpoczywać komfortowo i zapewnić sobie efektywną regenerację podczas snu. Nadmiar bodźców wzrokowych powoduje wzrost naszej aktywności, a przed snem niezbędne jest przecież wyciszenie.

Naukowcy wskazują, iż w żadnym razie nie powinno się stosować w miejscach odpoczynku jaskrawych, ciężkich kolorów. Odpadają zatem wszelkie barwy neonowe, które sprawdzają się raczej w pokojach dziennych. Aktywizująco działa także czerwień, której przypisuje się wywoływanie rozdrażnienia.

Miks kolorystyczny

Trendy w wystroju wnętrz wskazują także na możliwości miksowania kolorów. Wykonanie jednej ściany w odmiennej barwie od pozostałych to już standard. Jeśli dysponujemy niewielką sypialnią, warto skorzystać z tego zabiegu, aby optycznie powiększyć pomieszczenie. Tu jednak również konieczne jest zastosowanie kolorystyki pastelowej, lekkiej.

W sypialni sprawdzi się z pewnością biel, różne odcienie szarości, a także kolory stalowe. Można je ze sobą dowolnie łączyć, tworząc przytulne, ciepłe i estetyczne wnętrze. Warto zainwestować w dobrej jakości farby, aby kolory były wyraźne, a ściany nie wymagały kilkukrotnego malowania. Pożyczki przez Internet będą pomocne przy wyborze produktów wysokogatunkowych, gwarantujących osiągnięcie pożądanego efektu.

Odważne rozwiązania

Osoby, które nie gustują w stylu skandynawskim, opierającym się na stonowanej kolorystyce, mogą skorzystać z odważniejszych pomysłów. Kolorowa sypialnia również będzie dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem dokładnego przemyślenia, jak ma ostatecznie wyglądać. W modzie są ciemne kolory: granat, beż, a nawet czerń. Wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań.

Chcąc nieco ożywić pomieszczenie, można pokusić się o delikatny pastelowy błękit, współgrający z bielą lub przynoszącą wyciszenie zieleń. Wszystkie odcienie powinny być jednak stonowane, chłodne. Warto także przemyśleć delikatne wzory na ścianach, które można wykonać z pomocą szablonów lub gotowych naklejek. Tu jednak również wskazany jest umiar i dobry smak. Pożyczki przez Internet pozwolą na zakup wybranych szablonów lub wykonanie naklejki na specjalne zamówienie oraz wykończenie całego remontu sypialni.

Remontując sypialnię, powinniśmy pamiętać przede wszystkim o doborze kolorystyki, która umożliwi relaks i odpoczynek. Wygląd musimy dopasować do swojego gustu, stosując jednak zasady minimalizmu. Dzięki temu stworzymy pomieszczenie stylowe, wydatnie poprawiające jakość naszego snu. Kolory bowiem mają ułatwiać wyciszenie przed zaśnięciem. Osoby o skromniejszym budżecie remontowym mogą skorzystać z pożyczki przez Internet, aby wybrać farby wysokogatunkowe, które są bezzapachowe, zapewniają bardzo dobre krycie ścian i odwzorowanie barw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read