Strona głównaTechnologiaJak zabezpieczyć WordPress?

Jak zabezpieczyć WordPress?

Znany na całym świecie i stanowiący zdecydowany numer jeden w dziedzinie systemów zarządzania treścią. Stanowi najpowszechniejszy oraz cieszący się największym zainteresowaniem internautów wariant CMS. Spopularyzowany głównie jako platforma blogowa. Opatrzony wieloma wtyczkami, rozmaitymi funkcjami i co za tym idzie- dający niesamowicie szeroki wachlarz różnorodnych możliwości kreatywnego podejścia do prowadzonej witryny, jej unowocześniania, zwiększania jej funkcjonalności oraz sprawiania, że stanie się praktycznym i intuicyjnie obsługiwanym narzędziem dla potencjalnego odbiorcy. WordPress – standard tak w przypadku zaawansowanych użytkowników sieci, jak i dopiero rozpoczynających swą przygodę ze światem wirtualnym.

Pół na pół

Cechą charakterystyczną WordPressa okazuje się przede wszystkim jego bezpłatność oraz otwarty kod. Przez większość zainteresowanych korzystaniem z tego systemu, powyższe znaki szczególne jak najbardziej uchodzą za zalety, jednak z drugiej strony patrząc, niestety w pewnym zakresie są to także i jednoczesne wady. Darmowość jest równoznaczna z brakiem stosownych zabezpieczeń, jakie gwarantowałyby stuprocentową ochronę. Dlatego też tak bardzo istotne okazuje się posiadanie stosownej wiedzy na temat dostępnych zabezpieczeń systemowych. Sposobów na stworzenie swego rodzaju bariery osłaniającej przed szeregiem niepożądanych działań negatywnych w skutkach jest wiele i zazwyczaj są to proste metody, z jakich swobodnie może skorzystać każdy użytkownik WordPress. Nie trzeba w tym celu nawet specjalistycznej wiedzy technicznej, a jedynie trochę wolnego czasu oraz samozaparcie.

Łatwe triki

Przezorny zawsze ubezpieczony, więc trzymając się tej złotej dewizy warto chociażby na wszelki wypadek wpoić sobie parę istotnych i nieskomplikowanych nawyków, jakie będziemy powielać. Po pierwsze, musimy mieć świadomość, że dostęp do kodu WordPressa może bez trudu mieć praktycznie każdy, podobnie niekoniecznie wielkim wyzwaniem okazuje się dojście do wtyczek, więc z tego właśnie powodu system ma częste aktualizacje i to obejmujące tak update całego systemu, jak również i pluginów. Ich lekceważenie to natomiast odrzucanie proponowanych form zabezpieczenia. Równie prostym trikiem i wymagającym zaledwie kilku sekund jest zmiana hasła. Pamiętajmy, aby modyfikować je regularnie, ale też przykładać się do ich formułowania – nie powinny być zbyt oczywiste, a więc odpadają wszelkie nazwy zawierające daty urodzenia, nazwiska czy imiona. Niech to będzie coś bardziej oryginalnego, trudnego do odgadnięcia. Dobrze też wzbogacić password w specjalny ciąg cyfr i łączyć małe i duże litery oraz wprowadzać rozliczne symbole.

Profesjonalna obsługa

Jako istotny element ochrony WordPressa w pewnym sensie można też uznać odpowiednio dobrany hosting. Na rynku internetowym jest cała masa rekomendowanych marek takich jak przykładowo Linuxpl.com, która proponuje szczególny rodzaj usług hostingowych, a mianowicie hosting dopasowany stricte do omawianego systemu zarządzania treścią. Postawienie na taki wariant jest jednoczesne z gwarancją nawet 67 razy większej wydajności. To sposób na zapewnienie z jednej strony pełnego bezpieczeństwa użytkowania strony w WordPress, a z drugiej zminimalizowania zagrożenia związanego z jej awaryjnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read