Jak wybrać zmywarkę do placówki oświatowej?

W przedszkolach, żłobkach czy szkolnych stołówkach niezwykle ważne jest dopilnowanie najwyższych standardów higieny. W przypadku serwowania posiłków nie da się tego zapewnić bez wysokiej klasy zmywarki. Jakie urządzenia najlepiej sprawdzą się w placówkach oświatowych?

Zmywarka z funkcją wyparzania

Sprzęt zmywający, który ma służyć w szkole albo przedszkolu, musi mieć funkcję wyparzania. Tylko wtedy jest pewność, że z naczyń zostaną usunięte wszystkie niebezpieczne drobnoustroje, a w placówkach, w których przebywają dzieci, wysokie standardy higieny są zawsze priorytetem. Jest to zresztą wymóg prawny – placówki oświatowe są objęte nadzorem Państwowej Inspekcji Sanitarnej, co nakłada na nie obowiązek przestrzegania zasad HACCP oraz Dobrych Praktyk Higienicznych i Produkcyjnych.

Wyparzanie odbywa się w temperaturach minimum 70 stopni Celsjusza. Większość nowoczesnych zmywarek przemysłowych daje taką możliwość, ale przed wyborem sprzętu warto sprawdzić, czy zmywarka na pewno jest wyposażona w podobną funkcję.

Jaki typ zmywarki?

Przemysłowe zmywarki Winterhalter są idealnie przystosowane do obsługi kuchni w dowolnej placówce oświatowej. W takich miejscach bardzo liczy się wydajność sprzętu, a zmywarka gastronomiczna jest w stanie wyczyścić oraz zdezynfekować cały komplet naczyń w zaledwie kilka minut. Jeśli kuchnia wydaje dość mało posiłków w ciągu dnia, powinna wystarczyć zmywarka uniwersalna, przystosowana do mycia talerzy, kubków, szklanek oraz naczyń do gotowania.

W dużych stołówkach poleca się większe zmywarki kapturowe. Można ich używać w trybie ciągłym, nie ma też żadnego problemu ze sprawnym myciem tac, pojemników na jedzenie czy wielkich garnków – kosze zmywarek kapturowych są przystosowane do naczyń o nietypowych gabarytach.

Warto wybierać dobrych producentów

Dobra zmywarka gastronomiczna jest nie tylko wydajna, ale i energooszczędna. W placówkach oświatowych wysoka jakość urządzenia ma szczególne znaczenie, ponieważ chodzi tutaj o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci. Wybierając zmywarkę do szkolnej kuchni warto zwrócić uwagę zarówno na funkcjonalność sprzętu, jak i serwis oraz wsparcie ze strony producenta. Zmywarki Winterhalter można dostosować indywidualnie do potrzeb danej placówki, dzięki czemu zmywanie naczyń staje się wygodniejsze i bardziej ekonomiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here