Strona głównaPrzemysłStal narzędziowa od zaufanego dostawcy

Stal narzędziowa od zaufanego dostawcy

Stal narzędziowa powinna być każdorazowo zamawiana u dostawcy, który zapewni oczekiwaną jakość i jednocześnie będzie mógł zagwarantować terminowe dostawy.

  1. Która stal narzędziowa jest najlepsza?
  2. Sprawdzony dostawca stali
  3. Specyfikacja stali NWC

W przeciwnym razie firma może narazić się na duże straty, zwłaszcza jeżeli w wyniku problemów z dostawą dojdzie do poważnych opóźnień w produkcji.

Która stal narzędziowa jest najlepsza?

O ile trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o najlepszą stal, to zawężając typ do stali narzędziowej sprawa jest o wiele prostsza. Dobra stal NWC musi charakteryzować się wysoką odpornością na pęknięcia hartownicze. Ważne jest również, aby materiał nie miał skłonności od odkształceń, szczególnie tych powstających przy procesie obróbki. Dobra stal odporna na ścieranie ułatwi wszelkie przewidziane z nią prace. Jak widać, samo określenie wymaganych parametrów wspomnianego materiału nie jest trudne, jednak problemy pojawiają się wtedy, gdy ktoś chce znaleźć zaufanego dostawcę.

Sprawdzony dostawca stali

Największym problemem, z jakim borykają się firmy szukające stali w dobrych cenach jest dostępność towaru. O ile przy małych zamówieniach z reguły wszystko odbywa się zgodnie z ustaleniami, to przy większych ilościach część dostawców nie przestrzega zadeklarowanych terminów. To natomiast naraża klientów na niepotrzebne straty, zwłaszcza jeżeli stal na gwintowniki jest im potrzebna już teraz. Dlatego właśnie lepiej unikać w tym zakresie współpracy z niesprawdzonymi dostawcami i wybrać taką firmę jak ta, która zawsze dba o to, aby stal narzędziowa NWC została dostarczona na czas. Oprócz wspomnianych gwintowników, oferowana stal idealnie sprawdzi się przy produkcji narzędzi pomiarowych, noży kształtowych, wszelkiego rodzaju wykrojników, narzędzi do pracy z drewnem czy też frezów. Jeżeli jednak masz wątpliwości, jaka stal wolframowa będzie odpowiednia dla planowanej przez ciebie produkcji, technicy zajmą się profesjonalnym doborem. Dzięki temu uda ci się wykonać zlecenie bez żadnych problemów.

Specyfikacja stali NWC

Stal NWC dostępna jest w postaci prętów walcowanych, odkuwek i prętów kutych oraz blach zimnowalcowanych i gorącowalcowanych. Jej twardość w stanie wyżarzonym wynosi <255HB, natomiast po hartowaniu >62HRC. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat specyfikacji, najlepiej zajrzeć na stronę dostawcy, gdzie można znaleźć szczegółowo opisane te rodzaje stali, które aktualnie są dostępne w stałej ofercie firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read