Strona głównaPrzemysłPodesty antypoślizgowe - gdzie są wykorzystywane?

Podesty antypoślizgowe – gdzie są wykorzystywane?

Dawniej stalowe podesty antypoślizgowe kojarzyły się głównie z koleją. Nieprzypadkowo można je znaleźć na wagonach, tak osobowych jak i towarowych. Dziś specjalne odmiany stali stały się czymś na tyle popularnym, że wykonane z nich podesty stały się swoistą codziennością. Co warto wiedzieć na temat ich formy i zastosowania?

Jedna stal – różne warianty wykonania

Należy zacząć od tego, że antypoślizgowe podesty stalowe są tak naprawdę wykonane z różnych wariantów stali (i nie tylko). Producenci wyróżniają tu konstrukcje wykonane ze stali nierdzewnej, a także stali odpornej na działanie kwasów. Bardzo często spotyka się również podesty wykonane z aluminium, aczkolwiek nie należy ich traktować jako podestów stricte stalowych. Na rynku coraz częściej spotyka się też podesty stalowe pokryte cienką warstwą cynku. Modele te nie tylko ładnie wyglądają, ale też sprawdzają się jako funkcjonalny element aranżacji domu i nie tylko. Co ciekawe, typowy podest antypoślizgowy może występować w wielu różnych wariantach technicznych. Może być on mocowany bezpośrednio do konstrukcji schodów, a także jako element montowany na specjalnych, bocznych uchwytach. Do łączeń podestów nie wykorzystuje się zwykle połączeń spawanych, gdyż są one najczęściej pokryte specjalnymi warstwami ochronnymi.

Podest antypoślizgowy zastosowanie

W nowoczesnym budownictwie aż roi się od konstrukcji wykorzystujących stalowe podesty w wariancie antypoślizgowym. Najczęściej spotyka się je w budynkach jedno i wielorodzinnych. Bardzo często wykorzystuje się je jako element schodów zewnętrznych w pensjonatach wypoczynkowych, gdyż dzięki nim można efektywniej wykorzystać przestrzeń dostępną wewnątrz budynku. Stalowy podest antypoślizgowy jest bardzo często spotykany w zakładach pracy, halach produkcyjnych, instalacjach umożliwiających kontrolę techniczną wysokich obiektów budowlanych itd. Mało tego! Wykorzystuje się go również w infrastrukturze przeznaczonej do masowego użytku, a więc na dworcach kolejowych, autobusowych i ogólnie w budynkach użyteczności publicznej. Konstrukcje te są lekkie, nie osadza się na nich lód lub śnieg, a ich montaż odbywa się szybko i sprawnie. Co więcej, podesty antypoślizgowe wyróżniają się bardzo dużą nośnością, dzięki czemu mogą służyć do utrzymania wielu osób jednocześnie. Zakupić je można np. za sprawą oferty: https://www.perfopol.pl/Podesty_antyposlizgowe .

Podsumowując, lekkie podesty o właściwościach antypoślizgowych to świetna alternatywa dla niebezpiecznych zimą schodów. Dzięki odpowiedniej perforacji nie osadza się na nich woda i śnieg, co ma istotne znaczenie w kontekście ochrony przed przypadkowym poślizgnięciem się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read