Strona głównaTransport i logistykaSztapler magazynowy – co to jest? Do czego się przydaje? Jakie przynosi...

Sztapler magazynowy – co to jest? Do czego się przydaje? Jakie przynosi korzyści?

Logistyka magazynowa to bardzo ważny sektor polskiej gospodarki. Jesteśmy jednym z największych centrów logistycznych Europy, a inwestycje w tym obszarze wcale nie zwalniają – wręcz nabierają tempa. Własne zaplecze magazynowe to ogromne ułatwienie dla firmy, szczególnie produkcyjnej. Dobrze zbudowany i zarządzany magazyn wymaga jednak inwestycji w jego choć częściową automatyzację. Idealnie wpisują się w to sztaplery magazynowe, które są prostym, niezawodnym i bardzo skutecznym sposobem na zwiększenie wydajności pracy firmowego zaplecza.

Czym jest sztapler magazynowy?

Sztapler to podstawowy element wyposażenia nowoczesnego magazynu, który można znaleźć także w niektórych halach produkcyjnych. Jest to urządzenie umożliwiające zautomatyzowanie procesu układania lub rozkładania różnego rodzaju towarów. Tym samym sztapler praktycznie wyręcza człowieka i eliminuje udział pracowników fizycznych, oszczędzając czas, energię i zwiększając wydajność magazynu oraz – co bardzo ważne – poziom bezpieczeństwa.

Sztapler (nazywany też sztaplarką) współpracuje z innymi elementami linii transportowej w magazynie, czyli z przenośnikami – rolkowymi, łańcuchowymi lub panelowymi. Zadaniem przenośników jest dostarczanie ładunków do ułożenia lub odbieranie tych, które sztaplarka na bieżąco rozładowuje.

Korzyści z posiadania sztaplarki

Sztaplarka przede wszystkim oszczędza mnóstwo czasu. To doskonała alternatywa dla klasycznego systemu załadunku i rozładunku towarów na magazynie przy użyciu wózka widłowego. Warto dodać, że sztapler może pracować w tych pomieszczeniach, w których nie ma możliwości zastosowania maszyn z napędem spalinowym.

Zakup sztaplera jest doskonałą inwestycją w wydajność pracy magazynu, jak również ograniczanie strat. Jest to urządzenie, które gwarantuje wysoką precyzję układania towarów na regałach, co praktycznie eliminuje ryzyko upadku i uszkodzenia przechowywanych towarów.

Sztaplarka świetnie zastępuje człowieka. Pozwala to nie tylko uniknąć konieczności ciągłego zwiększania zatrudnienia (i tym samym rosnących kosztów działalności), ale także zautomatyzować funkcjonowanie magazynu – zwłaszcza w połączeniu z innymi elementami systemu transportowego.

Sztapler może pracować w trybie ciągłym, 24 godziny na dobę, pozwalając przedsiębiorcy zaoszczędzić na nadgodzinach i nie martwić się zwolnieniami lekarskimi, urlopami etc.

Nie bez znaczenia jest również to, że automatyzacja tak podstawowego procesu, jakim jest załadunek i rozładunek towarów, znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa na magazynie i stanowi najlepszy sposób na ograniczenie ryzyka wypadków z udziałem ludzi.

Gdzie można zamówić sztaplarkę do swojego magazynu?

Sztaplery oferują firmy specjalizujące się w projektowaniu i produkcji systemów transportu wewnętrznego. Wybierając dostawcę należy się kierować jego doświadczeniem, dotychczasowymi realizacjami oraz tym, czy rzeczywiście będzie w stanie zaprojektować i zbudować sztaplarkę spełniającą oczekiwania klienta.

Podkreślamy, że sztapler magazynowy powinien być dopasowany ściśle pod kątem specyfiki konkretnego magazynu, w tym składowanych w nim towarów, rodzaju regałów oraz oczywiście realnych potrzeb przedsiębiorstwa. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest więc zakup sztaplarki zaprojektowanej na indywidualne zamówienie.

Z takiej usługi można skorzystać w firmie PROMUS Katowice, będącej jednym z najbardziej renomowanych dostawców elementów i kompletnych systemów transportu wewnętrznego na potrzeby m.in. magazynów czy zakładów produkcyjnych.

PROMUS Katowice zapewnia pełną obsługę klienta w zakresie doradztwa technicznego, projektowania, produkcji, dostarczenia, montażu i uruchomienia sztaplera magazynowego, jak również przeszkolenia pracowników. Firma świadczy także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny swoich urządzeń.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej PROMUS Katowice pod adresem https://www.promus.katowice.pl/oferta/elementy-systemow-transportowych/sztaplery/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read