Strona głównaBiznesSprzątanie mieszkania po zmarłych

Sprzątanie mieszkania po zmarłych

Sprzątanie po zmarłych wydaje się bolesną, ale nieskomplikowaną czynnością. Naprawdę jednak jest ona bardzo skomplikowana i niebezpieczne. Takie sprzątanie powinni wykonywać tylko specjaliści dysponujący odpowiednim sprzętem.

Wbrew pozorom ludzie umierają nie tylko na łóżkach szpitalnych czy w hospicjach. Wiele zgonów zdarza się w mieszkaniach, które należały do zmarłych. Przyczyną nie wszystkich tych zgonów są czynniki naturalne, czasami śmierć jest spowodowana ciężką chorobą lub tragicznymi wydarzeniami (np. morderstwo, samobójstwo). Nie zapominajmy, że takie mieszkania po zmarłych dziedziczą potem krewni lub lokal jest sprzedawany. To oznacza, że zamieszka tam ktoś inny i musi mieć wokół siebie bezpieczne otoczenie. Niestety, samo wyniesienie rzeczy zmarłego często nie wystarczy, aby pozbyć się problemu i zneutralizować zagrożenia spowodowane zgonem wcześniejszego lokatora. Dlaczego? Zapytaliśmy o to ekspertów z firmy Profesjonalne Ozonowanie, która specjalizuje się w sprzątaniu mieszkań po zmarłych.

Dlaczego trzeba sprzątać po zmarłym?

Nieprzypadkowo na rynku można znaleźć usługi profesjonalnych firm, które specjalizują się w sprzątaniu mieszkań, domów, a nawet sal szpitalnych po zgonach. To czynność delikatna, niezwykle skomplikowana i wymagająca bardzo dużej wiedzy oraz doświadczenia. Tylko wtedy takie sprzątanie będzie skuteczne. Warto zatem sprawdzać referencje takich form w zakresie sprzątania po zmarłych.

Należy wyjaśnić, dlaczego w ogóle jest konieczne przeprowadzanie gruntownego czyszczenia i dezynfekcji po zgonach. Główny argument to bezpieczeństwo. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że pomieszczenie, w którym przebywała schorowana osoba, która potem zmarła, jest bardzo niebezpieczne. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju tej choroby, ale najczęściej w takim mieszkaniu jesteśmy narażeni na różne drobnoustroje, bakterie, a nawet grzyby. Do tego w ciele zmarłego szybko zachodzą procesy rozkładu, wydzielają się niebezpieczne substancje jak kadaweryna i ptomainy, czyli tzw. jad trupi. Takie otoczenie jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia innych ludzi.

Dlaczego trzeba sprzątać po zmarłym?

Jak przebiega sprzątanie mieszkania po zgonie?

Sprzątanie po zmarłym we własnym zakresie jest bardzo niebezpieczne, ponieważ narażamy się na kontakt z tymi niebezpieczeństwami, które wymieniliśmy wyżej. Dlatego potrzebna jest ekipa specjalistów z profesjonalnym sprzętem, ubranych w bezpieczną odzież, która podejmie się tego zadania. Proces sprzątania mieszkania po zmarłym przebiega w kilku etapach. Najpierw pomieszczenie jest odkażane, potem czyszczone są wszystkie powierzchnie, usuwa się przedmioty do utylizacji. Zazwyczaj konieczny jest także demontaż podłogi, w której zakamarkach mogą znajdować się płyny ustrojowe zmarłego. Usuwa się również elementy wyposażenia. Potem przychodzi czas na użycie zamgławiaczy ULV, generujących mgłę wodną, która niszczy drobnoustroje i przykre zapachy. Najlepiej wykonać potem jeszcze ozonowanie, które niszczy wszelkie bakterie, grzyby i wirusy, a także uporczywy brzydki zapach. To pozwoli wykonać skuteczną dekontaminację i dezodoryzację.

Tylko czyszczenie mieszkania po zmarłym wykonane przez profesjonalną firmę gwarantuje, że pomieszczenia zostały odpowiednio odkażone i są bezpieczne dla ludzi. Zanim jednak wynajmie się taką firmę, warto sprawdzić jej referencje i certyfikaty.

Więcej na temat sprzątania mieszkań po zmarłych znajdziesz na https://profesjonalneozonowanie.pl/uslugi/sprzatanie-po-zgonach/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read