Strona głównaTransport i logistykaDojazd samochodem na lotnisko

Dojazd samochodem na lotnisko

Coraz niższe ceny lotów samolotem bardzo przekonująco zachęcają do korzystania z tego środka transportu. Podróż samolotem okazuje się być dobrym rozwiązaniem nie tylko w przypadku dużych odległości, ale także w ramach granic jednego kraju. W ten sposób w niecałą godzinę można przedostać się z jednego miasta do innego, oddalonego o kilkaset kilometrów. Lot samolotem z pewnością jest mniej męczący niż przejazd samochodem lub pociągiem, ale czy na pewno zajmuje mniej czasu?

Jak najlepiej dojechać na lotnisko?

Większość lotnisk znajduje się na obrzeżach lub nawet poza granicami miasta. Dojazd na lotnisko środkami komunikacji miejskiej jest możliwy, ale z pewnością bardziej komfortowo jest poruszać się własnym autem, szczególnie gdy mamy duże walizki i podróżujemy całą rodziną. Tu jednak powstaje problem z parkingiem. Lotniskowe parkingi zazwyczaj są bardzo drogie. Jeśli ktoś tylko nas odwozi lub po nas przyjeżdża, to nie jest to duży wydatek, ale jeśli planujemy zostawić auto na kilka dni, tydzień lub dłużej – wtedy warto poszukać innego rozwiązania. Dobrym pomysłem jest parking w pobliżu, ale nie na samym lotnisku. Takie sąsiedzkie parkingi znajdziemy w każdym większym mieście.

Parking w pobliżu lotniska

Na co warto zwrócić szczególną uwagę wybierając przylotniskowy parking lotnisko Katowice Pyrzowice, Warszawa Okęcie, Poznań Ławica czy Kraków Balice – to duże przestrzenie, w których osobom nieobeznanym w terenie trudno jest się odnaleźć. Dlatego decydując się na parking warto wybrać taki, który oferuje transfer bezpośrednio na lotnisko. Nawet jeśli miejsce, w którym zostawimy nasze auto jest stosunkowo niedaleko od hali odlotów, bezpośredni transfer znacznie skróci całkowity czas naszej podróży. Jeśli podróżujemy z małym dzieckiem, zwróćmy uwagę na to, czy auto, które przewiezie nas na terminal ma na wyposażeniu fotelik dziecięcy. I ostatnia rzecz – cena. Koszt pozostawienia auta waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Sprawdźmy różne oferty i wybierzmy tę najbardziej korzystną. W przypadku Lotniska Katowice Pyrzowice godnym polecenia punktem jest parking Flota, przy ul. Kolejowej 38. Stosunkowo niskie ceny oraz bliskość lotniska (zaledwie 400 metrów od terminala) to jedne z wielu zalet tego parkingu. Teren parkingu jest ogrodzony murem i monitorowany przez 24h na dobę, dodatkowo parking oferuje całodobową pomoc w sytuacjach awaryjnych oraz kable rozruchowe, jeśli akumulator odmówi posłuszeństwa. Więcej informacji o tym punkcie można znaleźć na stronie: https://www.parkingflota.pl/, do czego gorąco zachęcamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read