Strona głównaPrzemysłDlaczego regularne serwisowanie wózków widłowych jest ważne

Dlaczego regularne serwisowanie wózków widłowych jest ważne

Czy można sobie wyobrazić bardziej uniwersalne narzędzie przemysłowe (no może poza kluczem 10 mm i wkrętakiem gwiazdkowym)? Wózki widłowe to podstawa przemysłu. Są używane zarówno do produkcji i prac magazynowych, jak i wszelkich działalności na terenie zakładu, wymagających przewiezienia ciężkich ładunków bądź mocy pociągowej. Niezależnie od przeznaczenia, wielkości i napędu łączy je wysoka wydajność w stosunku do wielkości i kosztów eksploatacji. Faktem jednak jest, że ich konstrukcja i mechanizmy przenoszą ogromne obciążenia, a praca na granicy deklarowanych możliwości (lub, co się niestety zdarza, poza nimi) nie należy do rzadkości. Sprawia to, że regularny serwis wózków widłowych to konieczność, jeśli zależy nam na bezpiecznej i nieprzerwanej pracy.

Naturalne zużycie

Wózek widłowy jest złożoną maszyną. Nawet najprostsze modele elektryczne muszą mieć system hydrauliczny i łożyskowanie, które poradzą sobie z wożeniem wielotonowych ładunków. Wiele elementów w normalny sposób zużywa się. To przede wszystkim olej i inne płyny eksploatacyjne, wszelkiego rodzaju uszczelki, filtry i przeguby. Ich regularna wymiana nie jest droga ani trudna, a zaniedbania mogą słono kosztować. Uszkodzona pompa lub elementy napędu nie należą do rzadkości, a dochodzi do tego głównie przez zaniedbania.

Bezproblemowe kontrole i przeglądy

Podstawową zaletą regularnych serwisów jest kwestia prawna. Znając stan wózka, możesz być pewien, że przejdzie bez problemu urzędowe przeglądy techniczne. To ważne także w kwestii nieszczęśliwych wypadków. Nienaganny stan techniczny wózka nie tylko wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo pracowników, ale w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń jest dokładnie sprawdzany, a wszelkie odstępstwa od przepisów mogą skutkować konsekwencjami prawnymi.

Brak przestojów i większa wydajność

Regularny serwis wózków widłowych zwyczajnie sprawia, że działają one lepiej. Z tego powodu niegłupim rozwiązaniem są pakiety serwisowe i pełna opieka (w naszej okolicy takie usługi oferuje choćby firma Irapol). W ten sposób nie musimy się martwić o pilnowanie terminów – wszystko jest pod okiem specjalistów. Pozwala to uniknąć niespodzianek – nieczęsto jakaś część poddaje się bez wcześniejszych sygnałów. Serwis pozwala wymienić lub naprawić wadliwe części, zanim zdążą narobić większych szkód. Utrzymując wszystkie komponenty w nienagannej kondycji, możemy też liczyć na użycie pełnych możliwości wózka – w końcu to maszyna, która musi na siebie zarabiać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read