Strona głównaFinanse6 błędów, które sprawią, że nie dostaniesz pożyczki przez internet

6 błędów, które sprawią, że nie dostaniesz pożyczki przez internet

Pożyczka przez internet to wygodny sposób na to, aby zdobyć brakujące środki – na remont, wakacje, prezenty dla bliskich czy leczenie. Jednak złożenie wniosku o taki produkt nie oznacza, że z automatu dostaniesz decyzję pozytywną. Dowiedz się, jakie 6 pomyłek najczęściej popełniają klienci i ucz się na ich błędach.

Pożyczka przez internet – kto udziela, gdzie jej szukać?

Pożyczki przez internet to produkty udzielane przez firmy z sektora bankowego. Czasami taką nazwę swoim produktom nadają również banki, jeśli można wnioskować o nie online, ale zgodnie z Prawem bankowym formalnie są to kredyty. Z kolei pożyczka przez internet może być udzielona przez inne podmioty, na podstawie zapisów Kodeksu cywilnego.

Aby znaleźć pożyczkę przez internet, najłatwiej jest wpisać takie hasło w wyszukiwarce internetowej. W wynikach wyszukiwania wyświetlą Ci się firmy, które mają takie finansowanie w swojej ofercie. Na większości stron są dostępne kalkulatory, dzięki którym dowiesz się, jaką kwotę można pożyczyć, na jaki okres rozłożyć spłatę, ile wyniesie rata oraz łączny koszt pożyczki przez internet. Warto prześledzić kilka takich stron, porównać koszty oraz poczytać opinie o pożyczkodawcach, aby ostatecznie wybrać spośród nich najlepszą dla siebie ofertę.

Jak najłatwiej dostać pożyczkę przez internet?

Aby otrzymać pożyczkę przez internet, trzeba złożyć wniosek na stronie internetowej wybranej firmy. Wypełnia się go podstawowymi informacjami o sobie (imię, nazwisko, adres, adres e-mail, numer telefonu, PESEL oraz numer dowodu osobistego) oraz danymi dotyczącymi dochodów.

Następnie trzeba udzielić zgody na weryfikację w Biurze Informacji Kredytowej oraz w biurach informacji gospodarczej, a także wykonać przelew weryfikacyjny na złotówkę albo grosz, który później jest zwracany. W kolejnym kroku wniosek trafia do weryfikacji i gdy uzyskasz decyzję pozytywną, pieniądze z pożyczki przez internet są przelewane na Twoje konto.

To sprawi, że nie otrzymasz pożyczki przez internet

Składając wniosek o pożyczkę przez internet, trzeba mieć świadomość, że nie ma gwarancji uzyskania decyzji pozytywnej. Dopiero gdy pomyślnie przejdziesz weryfikację, środki zostaną Ci wypłacone. Kiedy można spodziewać się odmowy?

Brak zdolności kredytowej

Aby pożyczki przez internet mogły zostać udzielone, trzeba mieć z czego je spłacać. Stabilne dochody o odpowiedniej wysokości to główny element zdolności kredytowej. Jeżeli zbyt krótko pracujesz, Twoja pensja jest nieudokumentowana i wypłacana w gotówce albo zarabiasz zbyt mało, to nie posiadasz zdolności kredytowej. To uniemożliwia zaciągnięcie pożyczki przez internet.

Figurowanie w bazach dłużników

Elementem oceny zdolności kredytowej jest sprawdzenie, czy potencjalny klient nie figuruje w bazach dłużników. Można tam trafić, jeżeli ma się spore zaległości w spłacie kredytów, pożyczek, ale także takich zobowiązań, jak mandaty czy alimenty.

Wpis do rejestru dłużników uniemożliwia uzyskanie pożyczki przez internet. Wynika to z tego, że jeżeli dana osoba nie jest w stanie terminowo spłacać swoich obecnych zobowiązań, to prawdopodobnie nie da rady z kolejnym.

Błędy we wniosku o pożyczkę przez internet

Jeżeli nie masz zdolności kredytowej albo figurujesz w rejestrach dłużników, to trudno coś na tę sytuację poradzić. Musisz jednak wiedzieć, że zdarza się, że decyzja negatywna jest spowodowana błędnym wypełnieniem wniosku, czemu łatwo można zapobiec. Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę, zanim wyślesz swoją aplikację?

Sprawdź kilkukrotnie, czy nie ma literówek w Twoim imieniu, nazwisku czy adresie. Dodatkowo zweryfikuj, czy nie pomyliłeś się w swoim numerze dowodu osobistego albo PESEL. Najbezpieczniej jest nie podawać tych danych z pamięci, tylko spisać je, mając przed oczami dokument.

Pamiętaj także, aby podawać dane zgodne z prawdą. Nie zawyżaj swoich zarobków, bo to, czy podałeś prawdziwą wartość, zostanie bardzo szybko zweryfikowane.

Brak dowodu osobistego

Aby starać się o pożyczkę przez internet, trzeba posiadać dowód osobisty. Nie można go zastąpić paszportem czy prawem jazdy. Zwróć także uwagę, aby dowód osobisty był ważny. Na dokumencie jest informacja, kiedy należy go wymienić. Jeśli zbliża się ten termin, a Ty planujesz w najbliższej przyszłości złożyć wniosek o pożyczkę przez internet, to pamiętaj, aby odpowiednio wcześnie zawnioskować o nowy dokument.

Brak konta w banku i dostępu do internetu

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczki przez internet są udzielane tylko tą drogą. Aby złożyć wniosek potrzebujesz więc urządzenia z dostępem do internetu (smartfon, tablet lub komputer). Pamiętaj, aby korzystać ze sprawdzonej sieci (w domu u siebie albo u zaufanej osoby). Ze względu na to, że wniosek musisz uzupełnić swoimi danymi osobowymi, lepiej unikać sieci publicznej.

Do uzyskania pożyczki przez internet niezbędne będzie Ci również konto w banku – musisz być jego właścicielem. Jest sposób wykorzystywany do potwierdzenia Twojej tożsamości. Wysyłając, zwracany potem przelew na wskazane konto, pożyczkodawca sprawdza, czy dane nadawcy zgadzają się tymi, które podałeś we wniosku.

Nieodpowiedni wiek

Każda firma, która ma w swojej ofercie pożyczkę przez internet, ustala kryteria, które trzeba spełnić, aby móc złożyć wniosek. Jednym z nich jest wiek. Ustalana jest granica minimalna, ale i maksymalna (zazwyczaj 70 – 75 lat). Jeżeli nie mieścisz się w kryterium wiekowym, to niestety nie możesz otrzymać finansowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read