Strona głównaTechnologiaBezpłatna utylizacja tonerów Brother – ekologiczne rozwiązanie

Bezpłatna utylizacja tonerów Brother – ekologiczne rozwiązanie

Z roku na rok ludzie stają się coraz bardziej świadomi konieczności dbania o środowisko naturalne. Podobnie rzecz ma się z markami, które coraz częściej wprowadzają innowacje mające na celu zmniejszenie ilości toksycznych odpadów. Tak jest chociażby w przypadku marki Brother, która… proponuje darmową utylizację zużytych tonerów. Zobacz, jak to działa!

Utylizacja zużytych tonerów – obowiązkowa czy nie?

Niewiele osób wie, że wyrzucanie do zwykłego kosza takich śmieci, jak tonery czy tusze do drukarek, jest po prostu nielegalne. Okazuje się bowiem, że Ustawa o odpadach Dz. U. nr 62, poz. 628 z dnia 20.06.2010 r. nakłada na każdego obywatela obowiązek utylizacji takich odpadów w specjalnych punktach. W praktyce prawo to egzekwuje się jedynie w stosunku do firm, które są zobowiązane do posiadania tzw. Karta Przekazania Odpadów, w których znajdują się informacje na temat tego, czy drażliwe śmieci zostały wyrzucone w legalny sposób.

Za przykład firmy, która ułatwia swoim klientom pozbycie się takich odpadów, może posłużyć producent drukarek Brother. Zobacz, w jaki sposób marka ta pomoże Ci na co dzień!

Dlaczego warto utylizować tonery z drukarek?

Pomijając kwestie prawne, trzeba też zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny profesjonalnej utylizacji tonerów od drukarek. Oddane do recyklingu opakowanie po tonerze zostanie powtórne oddane do użytku, w efekcie czego zmniejszy się ilość elektrośmieci na świecie, a także ilość produkowanego plastiku, którego późniejszy rozkład zajmuje w końcu bardzo dużo czasu.

Niestety, wielu użytkowników drukarek nie zdaje sobie sprawy z tego, że tonery nie mogą trafiać do kosza ze zmieszanymi odpadami i wymaga specjalnej utylizacji. Szacuje się, że zaledwie 15% kupionych w Polsce tonerów ( kupuje się ich rokrocznie ponad 4 miliony) zostaje przekazanych do utylizacji – reszta z kolei jest wyrzucana w nielegalny sposób. Podobnie wygląda sytuacja pozostałych problematycznych śmieci, takich jak chociażby baterie, akumulatory, urządzenia AGD czy stare opony.

Jak zutylizować tonery Brother?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, jednym z pionerów utylizacji zużytych tuszy i tonerów z drukarek jest firma Brother. Japoński gigant działa na europejskim rynku już od ponad 50 lat i wciąż zaskakuje nowościami, a także działaniami na rzecz środowiska. Korzystasz z tonerów marki Brother i chcesz się ich pozbyć po zużyciu w ekologiczny sposób? Oto krótka instrukcja, jak to zrobić krok po kroku!

1. Wejdź na oficjalną, polską stronę producenta i wydrukuj specjalną etykietę pocztową.

2. Spakuj stare tonery w opakowanie po nowym – zmieszczą się w nim 2 sztuki. Pamiętaj o tym, że jednorazowo możesz odesłać tylko 2 pełne opakowania, czyli 4 tonery.

3. Na opakowaniu naklej wydrukowaną wcześniej etykietę od Brothera.

4. Zanieś paczkę na pocztę i nadaj bez żadnych opłat – wysyłka będzie darmowa tylko wtedy, gdy na przesyłce będzie przyklejona etykieta przygotowana przez producenta.

Wszystkie paczki Brothera trafiają do głównej siedziby firmy w Holandii, skąd następnie trafiają do punktów utylizacyjnych zlokalizowanych na Słowacji i w południowej Walii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read